. . .

حدیث احادیث گهربار حضرت فاطمه(س) برای دنیا و آخرت

تالار پندانه

رزیتا

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
534
تاریخ ثبت‌نام
2021-05-19
آخرین بازدید
موضوعات
2
پسندها
5
امتیازها
63
وب سایت
romanik.ir

احادیث معتبر و برگزیده مانند چراغی، روشن گر راه انسانها می باشند که منجر به ندامت و پشیمانی نمی شوند. پیامبران و ائمه(ع) با احادیث و جملات گوهربار خود، کلام خداوند را به گوش انسان رسانده و موجب هدایت او می شدند.

حضرت فاطمه(ص) مقام والایی در دنیا و آخرت دارند، ایشان دختر پیامبر اکرم(ص)، همسر حضرت علی(ع) و ادامه دهنده نسل پیامبر هستند. حضرت فاطمه(س) در احادیث خود همواره به معارف اسلامی و سبک زندگی اصیل دینی اشاره کرده و الگویی کامل برای تمام انسانها در ادوار مختلف می باشند. در این بخش از دین و مذهب نمناک، تعدادی از احادیث حضرت فاطمه زهرا (س) را ارائه کرده ایم.

اُوصیکَ اَوّلاً انْ تَتَزَوَّجَ بَعْدی بِإبْنَةِ اُخْتی اءمامَةَ، فَإ نَّها تَکُونُ لِوُلْدی مِثْلی ، فَإنَّ الرِّجالَ لابُدَّ لَهُمْ مِنَ النِّساءِ. (بحارالانوار:ج43، ص192، ح20، اءعیان الشّیعة:ج1، ص321)

پس از من با دختر خواهرم اءمامه ازدواج نما، چون که او نسبت به فرزندانم مانند خودم دلسوز و متدیّن است. همانا مردان در هر حال، نیازمند به زن می باشند.

اوُصیکَ یا ابَاالْحَسنِ انْ لاتَنْسانی، وَ تَزُورَنی بَعْدَ مَماتی. (زهرة الرّیاض کوکب الدّری :ج 1، ص253)

حضرت فاطمه زهرا (س) ضمن وصیّتی به همسرش اظهار داشت :مرا پس از مرگم فراموش نکنی . و به زیارت و دیدار من بر سر قبرم بیایی.

إنّی اُشْهِدُاللّهَ وَ مَلائِکَتَهُ، انَّکُما اَسْخَطْتُمانی ، وَ ما رَضیتُمانی ، وَ لَئِنْ لَقیتُ النَبِیَّ لا شْکُوَنَّکُما إلَیْهِ. (بحارالا نوار:ج 28، ص 303، صحیح مسلم :ج 2، ص 72، بخاری :ج 5، ص 5)

خدا و ملائکه را گواه می گیرم که شما مرا خشمناک کرده و آزرده اید، و مرا راضی نکردید، و چنانچه رسول خدا را ملاقات کنم شکایت شما دو نفر را خواهم کرد

آخرین ویرایش توسط مدیر: