. . .

دانستنی آموزشی شیمی یک

تالار تحصیل و دانشگاه

Silent boy

ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
14
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
40
پسندها
908
امتیازها
163

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام، دیدم دوستان پایه دهم از شیمی یک خیلی می‌نالند گفتم این تاپیک رو بزنم تا شاید درحد توانم بتونم بهتون کمک کنم.
شیمی یک مبحث آسانیست اگر بدانید چگونه باید با آن رو به رو شوید.
خب تدریس من با همه تدریس هایی که تا حالا دیدید فرق میکنه. من هر مبحثی رو که فکر کنم مهمه براتون شرح میدم اما اون هایی که مهم نیستند شرمندتونم چون نه وقتش رو دارم و نه حوصلش رو که مثلا بیام وویجر ها و مطالبی مثل اون رو براتون توضیح بدم:sisi3:
شروع میکنیم:​

Silent boy

ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
14
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
40
پسندها
908
امتیازها
163

شروع درس یکم:
جدول تناوبی(مبحثی مهم که از پایه نهم تا کنکور با شما همراه است.) :

khone.jadvaletanavobi_512x512.md.png
این عکس رو میبینید؟ نباید ببینید این عکس رو باید بخورید. چرت و پرت های زیادی میشنوم درباره اینکه فقط تا ته دوره چهارم نیازه و... که اینها همش حرفه. درصد بالا میخوای باید جدول رو فول باشی. حتی اگر یک هفته طول بکشه هم تو باید جدول رو از بر باشی.( یه رفیق داشتم بهش میگفتیم ممد کماندو این جدول حفظ نبود مرد:frown:(برگرفته از کتاب مثال های تخیلی برای ترساندن دانش اموزان و قانع کردن انها به خ رخوانی))
حتما الان میگید این کا وه بنده خدا دیوانه شده. ما بیاییم صد و هجده تا عنصر رو حفظ کنیم؟!!! وا مصیبتا!!!! ک ات فور اور :sisi3:
صبر کنید. حداقل ببینید باید چجوری حفظش کنید شاید مشتری همیشگیمون شدید.:sisi1
گروه اول: هلینا که رب ساز فرانسست.
اشتباه نکنید. هلینا نه ر**ل سابق بنده است و نه حتی دوست عادی. حالا بگذریم که رب ساز فرانسه به ما نمیخوره:| ما فقط رب ساز های ایران رو دوست داریم:naughty2:
خب مثل این فیلمای اصغر فرهادی از وسطش شروع کردم. نترسید و کپ نکنید. شما باید جدول تناوبی رو به صورت رمزی حفظ کنید. توی رمزی حفظ کردن روش های مختلفی وجود داره اما ویژگی همشون اینه(یادتون نمیره) توی رمز گذاری به این روش ما میاییم صدای اول عنصر ها رو با یکسری اضافات کنار هم میذاریم و یک جمله میسازیم. این جمله میتونه یه جمله بی معنا باشه مثل: "اجمرش قاکش" که خیلی بی معنیه اما خب من از پایه هفتم تا الان یادمه:para:
خوب برای گروه اول میخوایم رمز بذاریم. باید چکار کنیم؟! خوب دقت کنید شاگران جوان من:
ه: H هیدروژن
لی: Li لیتیم
نا: Na سدیم
ک: k پتاسیم
رب: Rb روبیدیوم
ساز: Cs سزیم
فرانسه: Fr فرانسیُم
است: افعال جزو رمزهای من نیستن و فقط برای معنا بخشیدن به جمله اضافشون میکنم. البته بعضی رموز ممکنه افعالش هم جزو رمز باشند اما اینجا اینطور نیست.

حتما توقع دارید الان بریم سراغ گروه دوم و هوتوتو که رفتیم؟ عمرا:| باید همراه جدول ویژگی های هر گروه رو هم حفظ کنید!
گروه یک:
لقب: فلزات قلیایی
نام پدر(بزرگترین عنصر گروه فلزات قلیایی) : فرانسیم
نام مادر(کوچک ترین عنصر فلزات قلیایی) : لیتیم

unnamed.jpg
حسن کچل: هه ههه استاد قاتی کردیدا. مادرشون باید هیدروژن باشه :naughty2:
استاد: کورخوندی حسن جان از من نمیتونی سوتی بگیری. هیدروژن جزو فلزات قلیایی محسوب نمیشود.:cool:

آخرین ویرایش: